نماینده ولی فقیه در مازندران:

داشتن اتاق فکر رحمانی، برای مقابله با اتاق فکر دشمنان ضروری است

شناسه خبر : 108569

1400/03/27

تعداد بازدید : 17

داشتن اتاق فکر رحمانی، برای مقابله با اتاق فکر دشمنان ضروری است
نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به اتاق فکر قدرت‌های استعمارگر برای مقاصد شیطانی خود، گفت: ما هم باید اتاق فکر رحمانی داشته باشیم تا بتوانیم با دشمنان، مقابله درست انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آیت الله محمدی لائینی در نشست مجازی در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران استان با موضوع رعایت اخلاق انتخاباتی در پرتو تعالیم اسلامی بیان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری هدف از آموزش و پرورش، تربیت انسان شایسته است که باید ویژگی هایی مانند، ایمان، عقل، اندیشه و تفکر را حتما داشته باشد.

وی ادامه داد: خداوند متعال در آیه 219 سوره بقره، انسان ها را به تفکر در امور دنیا و آخرت و پند گرفتن دعوت می کند؛ فکر کردن انسان را از اشتباهات و لغزش ها حفظ کرده و طبق فرموده حضرت علی علیه السلام انسان را از هلاکت نجات داده و بالاترین عبادت است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، در ادامه بیان کرد: صحبت همراه با تفکر، انسان را از لغزش حفظ می کند. در مناظرات انتخاباتی دیدید که چه حرف هایی زده شد، بسیاری از کاندیداها بدون تفکر، حرف هایی زدند که باید در قیامت پاسخگوی این حرف ها باشند، شاید این حرف ها محکمه دنیایی نداشته باشد، ولی جزای آخرتی دارد، متاسفانه بعضی از کاندیداها سعی دارند با سیاه نمایی و تخریب رقیب، به پیروزی برسند.

وی تصریح کرد: اصل در دستورات اخلاقی ما سکوت است، مگر در جایی که نیاز به صحبت باشد، مثلا بخواهید حقی را اثبات کنید، وگرنه هر زمان حرف بیشتر بزنید، خطای بیشتری خواهید داشت.

آیت الله محمدی لایینی تاکید کرد: امروز همه باید در این انتخابات حضور پرشور داشته و با انتخاب فرد اصلح مانع نفوذ دشمن شویم و به این فکر کنیم که اگر ما درست انتخاب نکنیم، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ با انتخاب کردن است که مسایل درست می شود.

وی افزود: اینکه اشخاصی آمدند و به خاطر ناکارآمدی یا نفوذ نفوذی،در جامعه مشکلات فرهنگی و اقتصادی و ... ایجاد کردند، راه حلش این است که پای صندوق حاضر شویم و با رای خودمان، آن ها را از مناصب شان برداریم و صالحین را به جای آنها بنشانیم.

وی خاطر نشان کرد: امروزه شاهد این مسئله هستیم که برخی از نعمت فکر، استفاده نادرست می کنند، قدرت های استعمارگر، مجهزترین اتاق های فکر را دارند، یعنی از فکرشان برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود، استفاده می کنند، ما هم باید اتاق فکر رحمانی داشته، با فکر حرف بزنیم و از مظلمه و حق الناس بدور باشیم تا بتوانیم با شیاطین مقابله درست انجام دهیم.