رئیس اداره رصد و امداد فرهنگی حوزه های علمیه خواهران:

در هر زمان باید راهکارهای تبلیغی همان زمان را به کار بست

شناسه خبر : 108572

1400/03/27

تعداد بازدید : 23

در هر زمان باید راهکارهای تبلیغی همان زمان را به کار بست
رئیس اداره رصد و امداد فرهنگی حوزه های علمیه خواهران، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران سید الشهدا(ع) یزد گفت: ما در هر زمان باید راهکارهای تبلیغی همان زمان را به کار ببندیم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با دهه کرامت و در واپسین روزهای تبلیغی ویژه انتخابات، خانم میرجعفری، با حضور در مدرسه علمیه خواهران سید الشهدا(علیه السلام) یزد، به بیان فعالیت های تبلیغی سیاسی بانوان از جمله حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) و حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) پرداخت و گفت: فعالیت هرسه این الگوهای ارزنده در جهت همراهی و حمایت از ولایت بوده است و با وجود شرایط سخت جامعه آن روز وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دادند.

رئیس اداره رصد و امداد فرهنگی حوزه های علمیه خواهران در ادامه بیان کرد: چنانچه زنان می‌توانند با ابزاری از جمله سعه صدر، اخلاق نیکو، آشنایی با گویش و زبان های مختلف به تبلیغ بپردازند باید این ابزار را به کارگیرند.

وی ادامه داد: مگر نه این که در زمان جنگ تحمیلی نیز مادران و همسران با توجه به شرایط زمانی نقش خود را به بهترین نحو انجام دادند، مهم این است که نیاز و وظیفه در هر زمان به درستی تشخیص داده شود؛ زمانی فرزندآوری یک نیاز و جهاد است و در زمان دیگر بینش و بصیرت سیاسی لازم و ضروری است.

این مقام مسئول، در ادامه به تبیین نقش سیاسی زنان پرداخت و اذعان کرد: قدرت هایی همچون قدرت لیبرال می خواهند تا زنان جامعه بصیر نباشند و در بین آنها به ایجاد تردید می پردازند و وقتی که این اتفاق افتاد، رأی کاندید انقلابی اصلح پایین می آید و رأیی که پشتوانه و سرمایه یک نظام است، دستخوش نفوذ دشمن به جامعه خواهد شد، بنابراین با مشارکت حداکثری دشمن نمی تواند به مردم الغا کند که نظام مشکل دارد.

وی در ادامه گفت: این مادران هستند که مسئولین این جامعه را تربیت می کنند، چرا که امام خمینی(رحمه الله علیه) نیز فرموده بودند سربازان من در گهواره هستند، زیرا ایشان به خوبی جایگاه ویژه مادران را درک کرده بودند و چون این انتخابات اولین انتخابات پس از بیانیه گام دوم انقلاب است، از اهمیت بالایی برخورداراست و ما می بینیم کسانی که پیرو ولایت فقیه هستند، بانشاط، توانمند و بانوی تراز انقلابی هستند و سعی می کنند تا این توانایی ها را افزایش دهند، زیرا که تحول یک تمدن به دست زنان است و اگر زنان درگیر آسیب های اجتماعی شوند، به تبع آن جامعه به فساد کشیده خواهد شد و روحیه نشاط ازافراد آن گرفته خواهد شد.

خانم میرجعفری در بخش دیگر سخنان خود، به اهمیت فضای مجازی اشاره و اذعان کرد: خطری که هم اکنون نوجوانان و جوانان این سرزمین را تهدید می کند، جلوه هایی از جمله دیده شدن در فضای مجازی است که این امکان به راحتی دراختیار آنان قرار می گیرد و این وظیفه بانوان است که به فعالیت های فرزندان خود جهت مناسب داده و تربیت فضای مجازی را در رأس کارهای خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: متاسفانه کاهش فعالیت سیاسی بانوان و طلبه ها، زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود. البته در برخی از نقاط شهرها دیده می شود که طلبه ها در پایگاههای محلی بسیج به صورت خودجوش و جهادی فعالیت های فرهنگی و سیاسی جامعه اطراف خود را رصد می کنند و به شناسایی آسیب های اجتماعی می پردازند، اما باید این فعالیت ها به صورت جدی تری پیگیری شوند.