امام جمعه اردکان:

بانوان و رأی اولی‌ها، سهم بزرگی در سرنوشت کشور دارند

شناسه خبر : 108573

1400/03/27

تعداد بازدید : 23

بانوان و رأی اولی‌ها، سهم بزرگی در سرنوشت کشور دارند
امام جمعه اردکان با حضور در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) این شهرستان گفت: بانوان و رأی اولی‌ها، سهم بزرگی در سرنوشت کشور دارند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با دهه کرامت و در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر، امام جمعه شهرستان اردکان، در مراسم جشن «رأی اولی‌ها و بانوان اردکانی» با اشاره  به حضور حداکثری به خصوص مشارکت بانوان و رای اولی ها در انتخابات گفت: در برخی کشور‌ها زنان نه تنها حق رانندگی ندارند، بلکه از حق رای دادن و تاثیرگذاری در  سرنوشت کشور خویش محرومند و با تشکیل انجمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی قصد دارند که لااقل حق رای را بدست آورند، اما الحمدلله در کشور جمهوری اسلامی ایران این حق برای زنان محفوظ است.

وی تصریح کرد: مبلغان و رسانه‌ها در ایران وظیفه تبیین و روشنگری در مورد رأی دادن و تاثیر آن بر جامعه در ابعاد مختلف را دارند و نمی‌توان کسی را مجبور به شرکت در این امر مهم کند.

امام جمعه اردکان، در ادامه با اشاره به فراز در زیارت پرفیض عاشورا؛ «اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ اِلی یَوْمِ الْقِیامَةِ ؛ من تسلیمم و در صلحم با کسی که با شما در صلح است و در جنگم با هر کس که با شما در جنگ است تا روز قیامت» بیان کرد: از آنجایی که نظام کشور ما بر اساس اسلام و دین بنا شده است و ما دوستدار اهل بیت(علیهم السلام) و پیرو راه امام حسین(علیه السلام) هستیم، اگر انتخاب ما هیچ تاثیر اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و... در کشور نداشته باشد و تنها باعث ناراحتی دشمنان اسلام و دشمنان امام حسین(علیه السلام) شود، لازم است که همگی  در این عرصه شرکت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین شاکر افزود: اگر کسی  به هر دلیلی نمی‌خواهد در انتخابات شرکت کند، تبلیغ رأی ندادن، انجام ندهد، زیرا با توجه به حوادثی که در اوایل انقلاب به دلیل مشارکت پایین مردم در این زمینه رخ داد، فرصت توطئه را برای منافقان و دشمنان نظام اسلامی فراهم می‌کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: مردم ایران با مشارکت در پای صندوق‌های رأی به وظیفه خود عمل نمایند و در نزد شهدا که حق بزرگی بر ملت ایران دارند، رو سفید باشند.

مولودی خوانی، نمایش طنز، اجرای سرود و مسابقه از دیگر برنامه‌های این جشن بود.