طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب؛

۶۰۰ تن از علما و مبلغان اهل سنت برای حضور پرشور در انتخابات اعلام آمادگی کردند

شناسه خبر : 108578

1400/03/27

تعداد بازدید : 30

۶۰۰ تن از علما و مبلغان اهل سنت برای حضور پرشور در انتخابات اعلام آمادگی کردند
جمعی از ائمه جمعه و جماعت، علما و مبلغان اهل سنت ایران در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور پرشور در انتخابات اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، جمعی از ائمه جمعه و جماعت، علما و مبلغان اهل سنت ایران با انتشار نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، برای حضور پرشور در انتخابات پیش رو اعلام آمادگی کرده و از ملت بزرگ ایران جهت حضور در آن دعوت به عمل آوردند.

متن پیام به شرح زیر است:

باسمه تعالی

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله­العالی»

رهبر عالیقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولی امر مسلمین جهان

سلام علیکم

با احترام و آرزوی توفیق روزافزون برای حضرتعالی و سایر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همانگونه که مستحضرید ملت بزرگ ایران بار دیگر در برابر چشم دوستان و دشمنان خود، در آستانه آزمونی سرنوشت ساز قرار گرفته است.

انتخابات مظهر قدرت و نشانه بارزی از اسلامیت و جمهوریت نظام است و مردم فهیم ایران اسلامی در ۲۸ خرداد ماه، ان­شاء­الله برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات خویش خواهند افزود و با حضور حداکثری در صحنه انتخابات پیش­رو، با آرمان­های امام راحل «رحمت­الله­علیه» و شهدای والامقام تجدید پیمان خواهند نمود.

بی ­شک توجه به وصایای گرانسنگ بنیانگذار فقید نظام اسلامی و منویات روشنگرانه حضرتعالی به عنوان مشعل فروزان هدایت جامعه، می­تواند مسیر حضور حداکثری و دشمن­شکن و نیز انتخاب اصلح را برای این ملت بزرگوار هموار ساخته و به لطف الهی آینده­ای روشن­تر برای مردم قدرشناس ایران اسلامی رقم بزند.

آن رهبر حکیم و فرزانه با تشریح توطئه­های دشمنان، بارها به حضور حداکثری مردم در پای صندوق­های رأی تأکید فرموده و با بیان شاخص ها و معیارهای ارزشمند برای نامزدهای ریاست جمهوری و دعوت آنان به اقناع مردم و صداقت در بیان توانمندی­ها و شعارهای انتخاباتی، در صدد آگاه­سازی آحاد مردم  نسبت به حق قانونی و تکلیف شرعی و  ملی خود بر آمده­اید که امید است با اتکال به الطاف الهی و بهره­مندی از این رهنمودهای مدبرانه  و حضوری مؤثر و به یادماندنی از سوی مردم قدرشناس، موجبات یأس دشمنان قسم خورده اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شادمانی قلب دوستداران انقلاب­اسلامی در سراسر عالم را فراهم سازیم.

در این راستا اینجانبان، جمعی از امامان جمعه و جماعت  و علمای­اهل­سنت کشور به عنوان پرچمداران عزت و افتخار و منادیان وحدت و یکپارچگی در ایران اسلامی ضمن تجدید پیمان با آرمان­های والای امام راحل و شهدا  و لبیک ­گویی به اوامر آن حکیم فرزانه، به حضرتعالی اعلام می­داریم که مردم ایران از هر قومیت و مذهبی که باشند با درک صحیح از شرایط حساس جهان، به ویژه فتنه­گری­های مداوم استکبار جهانی و صهیونیزم بین­الملل در منطقه، رأی دادن را حق و تکلیف مسلم هر ایرانی برای دخالت در تعیین سرنوشت و حراست از میهن و ارزش­های ملی خود دانسته و هیچ­گاه نخواهند گذاشت بدخواهان با توطئه اختلاف و توهم چنددستگی مردم را ناامید و دشمنان  بد عهد و بد اندیش به تاراج اندوخته ­های ارزشمند ملت که حاصل خون هزاران هزار شهید است بپردازند.

در پایان از همه علما، طلاب، مبلغان و فرهیختگان جامعه می­خواهیم به منظور سربلندی ایران عزیز و پاسداشت ارزش­های والای انقلاب، از هیچ کوششی برای دعوت آحاد مردم بخصوص جامعه اهل سنت به حضور حداکثری و انتخاب اصلح با توجه به کارنامه و برنامه نامزدها دریغ ننموده و از هرگونه شعار و عملی  که خواسته یا ناخواسته آب بر آسیاب دشمنان اسلام و نظام اسلامی می­ریزد خودداری نمایند.

باشد که با انتخاب دولت­مردانی ارزشی، مردمی و خدمتگزار، مشکلات پیش­روی مردم شایسته و وفادار برطرف و با اقتدار روزافزون کشور اسلامی ­مان، زمینه شکل­گیری تمدن نوین اسلامی فراهم گردد. ان­شاء­الله

سلامتی و طول عمر با عزت و دوام توفیقات حضرتعالی را که چشم و چراغ و امید مستضعفان و آزادگان عالم هستید  از ایزدمنان مسألت می­نماییم.

والسلام علیکم و رحمت­الله و برکاته

جمعی از امامان جمعه و جماعت، علما و مبلغان اهل سنت ایران اسلامی