معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان خبر داد:

رشد 50درصدی ثبت‌نام در مقطع تکمیلی و 6.6درصدی در مقطع عالی در حوزه علمیه خواهران استان گلستان

شناسه خبر : 108654

1400/03/30

تعداد بازدید : 43

رشد 50درصدی ثبت‌نام در مقطع تکمیلی و 6.6درصدی در مقطع عالی در حوزه علمیه خواهران استان گلستان
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: ثبت نام پذیرش در مقطع تکمیلی در استان گلستان رشد 50 درصدی و در مقطع عالی رشد 6/6 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زهرا جمالیزاده اعلام کرد: ثبت نام پذیرش در مقطع تکمیلی در استان گلستان رشد 50 درصدی و در مقطع عالی رشد 6/6 درصدی داشته است.

وی با یادآوری این نکته که در سال گذشته استان گلستان در مقطع سطح چهار، 20 نفر و در مقطع سطح سه، 75 نفر پذیرش داشته است، افزود: اما در سال 1401-1400 با وجود شرایط کرونایی، در سطح چهار 30 نفر و سطح سه 80 نفر برای تحصیل در مقاطع تکمیلی ثبت نام نمودند و از داوطلبین سطح سه، تعداد 41 نفر با توجه به ممتازبودن از معافیت در آزمون برخوردار شدند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان، با بیان اینکه مهلت ثبت نام مقطع عمومی تا سه شنبه 15 تیرماه ۱۴۰۰تمدید شده است، درخصوص زمان برگزاری آزمون نیز گفت: آزمون ورودی در مقطع عمومی، روز جمعه 25 تیرماه 1400 و در مقاطع تکمیلی و بازپذیری روز جمعه 4 تیرماه 1400 برگزار می شود.

خانم جمالیزاده تصریح کرد: در همین راستا و به‌منظور تقویت علمی و ایجاد آمادگی بیشتر متقاضیان شرکت در آزمون های ورودی سطوح سه و چهار و نیز دسترسی آسان به منابع آزمون و ایجاد بستری مناسب جهت مباحثه، تعامل و همکاری داوطلبان و برنامه‌ریزی تحصیلی اقدام به برگزاری دوره تمهیدیه نموده است.

وی افزود: مدیریت زمان در فرصت باقی مانده از اهمیت بسیاری برخوردار است، در این راستا، دو گروه با محوریت برگزاری این دوره، در مقطع سطح چهار با 28 نفر عضو و مقطع سطح سه با 70 نفر عضو ایجاد شد.

مبلغ حوزه در پایان اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله با تلاش و مجاهدت، مصداق آیه شریفه 11 سوره مجادله شویم که «يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ خَبيرٌ؛ خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که علم به آنان داده شده درجات عظیمی می‌بخشید وخداوند به آنچه انجام می دهید آگاه است».