مدیر مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان:

متولیان فرهنگی شاخصه‌های زن طراز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را تشریح کنند

شناسه خبر : 109437

1400/04/28

تعداد بازدید : 23

متولیان فرهنگی شاخصه‌های زن طراز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را تشریح کنند
مدیر مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان گفت: ترویج عالمانه فرهنگ و گفتمان حجاب و عفاف و تشریح شاخصه‌های زن طراز انقلاب در نقش های اصیل و مقدس، از وظایف متولیان فرهنگی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مریم میرکریمی در جمع کارکنان مرکز تخصصی و مدرسه علمیه عالی الزهرا‌(علیها السلام) با بزرگداشت هفته عفاف و حجاب و یاد و خاطره شهدای 21 تیر، حجاب و عفاف را نوعی تفکر تلقی کرد.

وی گفت: ترویج عالمانه فرهنگ و گفتمان حجاب و عفاف و تشریح شاخصه‌های زن طراز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در نقش های اصیل و مقدس، از وظایفی است که باید متولیان فرهنگی کشور در این راستا تلاش مضاعف داشته باشند.

مدیر مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان افزود: ضرورت تبیین هرچه بیشتر آموزه‌های اخلاقی و دینی در خصوص فریضه حجاب بر همه متدینان جامعه پوشیده نیست، لذا بر مروجان ارزش و فرهنگ دینی و اسلامی لازم است با استفاده از ابزارهای تبلیغی و ظرافت‌های ادبی و هنری از هرگونه کار فرهنگی در این خصوص دریغ نورزند.

خانم میرکریمی اضافه کرد: از آنجایی که گسترش و تعالی فرهنگ عفاف و حجاب به کارکرد صحیح زنجیره‌ای از عوامل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی وابسته است، بر ایجاد بسترهای مناسب فضیلت‌ورزی و زندگی عفیفانه در تراز نظام اسلامی تاکید شده است.

وی تصریح کرد: حجاب و عفاف فقط یک نوع پوشش نیست، بلکه نوعی تفکر است که انسان به آن نیاز دارد، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی‌(رحمه‌الله‌علیه) و حضرت آیت خامنه‌ای‌(مدظله‌‌العالی) از ابتدای شکل‌گیری تا امروز، بر نهادینه‌شدن فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از اصول اولیه و ریشه‌دار حاکمیت اسلامی نگریسته و بر گسترش و تعمیق آن اصرار دارد.

استاد حوزه، تبیین این امر مقدس را در فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به عنوان لوازم ضروری و اولیه برای تبلیغ و ترویج حیاء و غیرت و پاسخگویی به شبهات را از وظایف حوزه‌های علمیه برشمرد و بر آن تاکید کرد.