معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان:

ارزیابی متقاضیان تدریس مدارس علمیه خواهران گلستان برگزار شد

شناسه خبر : 109496

1400/04/24

تعداد بازدید : 25

ارزیابی متقاضیان تدریس مدارس علمیه خواهران گلستان برگزار شد
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: جلسه ارزیابی متقاضیان تدریس مدارس علمیه خواهران گلستان در شهرستان گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم زهرا جمالیزاده» در گفتگویی اظهار داشت: به منظور ارزیابی متقاضیان تدریس در مدارس علمیه خواهران برای سال تحصیلی 1400-1401 ، جلسه ارزیابی متقاضیان تدریس، با حضور اساتید ارزیاب حجج الاسلام مجتبی ارشاد و مهاجر، در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد.

وی اضافه کرد: جذب اساتید به صورت سالانه انجام می شود و مدیران مدارس با توجه به برنامه آموزشی دو نیمسال تحصیلی، ظرفیت مورد نیاز خود را به مدیریت استان گلستان اعلام می‌کنند که امسال برای اولین بار طی فراخوانی عمومی، از کلیه فارغ التحصیلان سطح سه در استان گلستان جهت ثبت نام دعوت بعمل آمد که پس از ثبت نام متقاضیان تدریس و بررسی شرایط عمومی و اختصاصی، از تعداد 35 نفر ثبت نام کننده، 19 نفر واجد شرایط بوده‌اند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان با بیان این که این ارزیابی به مدت دو روز از تاریخ 22 تیر آغاز شد و تا 23 همین ماه ادامه یافت، عنوان کرد: متقاضیان تدریس، در گرایش فقه و اصول، عقاید و کلام، ادبیات عرب، فلسفه و منطق، تاریخ، اخلاق، زن در اسلام مورد ارزیابی قرار گرفتند.

خانم جمالیزاده گفت: جلسه ارزیابی متقاضیان در دو بخش علمی و مهارتی انجام پذیرفت و متقاضیان تدریس ضمن ارزیابی علمی، به تدریس آزمایشی سرفصل های تعیین شده نیز پرداختند تا علاوه بر سنجش سطح علمی، میزان تسلط بر متن و موضوع، فن بیان، مهارت‌های تدریسی، نحوه ارتباط با مخاطب آنان مشخص شود.

وی، 30 تیر را زمان نهایی اعلام پذیرفته‌شدگان اعلام کرد که در سامانه اساتید قابل مشاهده است.