نماینده ولی فقیه در مازندران:

زوج های طلبه دارای پایین ترین آمار طلاق هستند

شناسه خبر : 109553

1400/04/26

تعداد بازدید : 24

زوج های طلبه دارای پایین ترین آمار طلاق هستند
نماینده ولی فقیه در مازندران، در مراسم جشن نوعروسان حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: زوج های طلبه به دلیل پایبندی بیشتر به اصول و ارزشهای دینی و اخلاقی، دارای پایین ترین آمار طلاق هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آیت الله محمدی لائینی در مراسم جشن ازدواج 41زوج طلبه حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: برای دوام و بقای زندگی مشترک باید در زندگی همچون منش بهترین زوج دو عالم حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) رفتار کرد.

وی افزود: وفاق، سازش و رفتار ایمانی انسانی در این خانواده‌ها و تربیت فرزندان صالح از مواردی است که امیدوارم این زوجین در همه این زمینه‌ها نمونه باشند، حرف همه دانشمندان دنیا این است که مادیات لازمه خوشبختی یک زندگی نیست.

امام جمعه ساری یادآورشد: آن چیزی که از یک زندگی ساده، کوهی از سعادت و خوشبختی را به‌وجود می‌آورد، عشق و علاقه زوجین به یکدیگر است، ادب، احترام گذاری به یکدیگر، شناخت حد و حدود اخلاقی و حقوقی متقابل و رعایت آن، فداکاری و وفاداری نسبت به هم، صداقت و سازش، و صبر و تحمل نسبت به هم لازمه ساختن یک زندگی خوب است.

وی تصریح کرد: خانواده بسیار ساده اما خوشبخت، بهتر است از یک خانواده بسیار مرفه که خوشبخت نیست، این مسئله را همه  در حرف بیان می‌کنند ولی در عمل چیز دیگری اتفاق می افتد.

آیت الله لائینی در ادامه افزود: زوج‌هایی که همسرانشان دانش‌آموخته مکتب حضرت فاطمه(سلام الله علیها) یا امام صادق(علیه السلام) هستند، در پی ریزی بنیاد یک خانواده سالم، نمونه و متعادل خیلی موفق‌تر هستند و آسیب‌های اجتماعی در چنین خانواده‌هایی مشاهده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار زندگی باید به درس و مسائل تحصیلی هم پرداخت، اما چون بعد از ازدواج تنها نیستید و پای حق و حقوق همسر و سپس فرزند در میان است؛ لذا باید حداقل باید بین این سه حق به خصوص تربیت فرزندان، رفتار و عدالت را رعایت کنید.