دکتر نوبخت از پروژه نیمه‌کاره مدرسه علمیه زینبیه رشت بازدید کرد

شناسه خبر : 109568

1400/04/26

تعداد بازدید : 36

دکتر نوبخت از پروژه نیمه‌کاره مدرسه علمیه زینبیه رشت بازدید کرد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به‌همراه استاندار گیلان، از پروژه زینبیه رشت بازدید و با کادر حوزه علمیه استان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، دکتر محمدباقر نوبخت در جریان سفر به گیلان با مدیر حوزه علمیه خواهران استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران گیلان ضمن خیرمقدم به معاون رئیس جمهور و هیئت همراه، بیان داشت: سه ویژگی مهم شیخ انصاری تقوا، علم و سیاست‌ورزی بود که در پایان عمر، تقوای خویش را با خود بردند، سیاست خود را به میرزای شیرازی و علم خود را به میرزاحبیب‌الله رشتی واگذار کردند و میرزاکوچک‌خان جنگلی، آیت‌الله بهجت، پرفسورسمیعی و فرماندهان جنگ و شهدای گیلانی شهید خوش‌سیرت و اخیراً شهید خوش‌بین از دیگر افتخارات دیار نخبگان در حوزه‌های علم، تقوا و سیاست هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیبی، در ادامه ضمن اشاره به این که حوزه علمیه خواهران با پرورش بیش از هزار طلبه در استان و کسب رتبه شش کشوری در بحث پذیرش و رتبه هفت کشوری در برگزاری شورای پژوهشی تصریح کرد: علی رغم نیاز جامعه و رغبت بسیار زیاد متقاضیان برای تحصیل در رشته‌های مشاوره در سطح سه، به دلیل محدودیت‌های مالی و سخت‌افزاری، موفق به تاسیس این رشته نشده‌ایم. با این‌که سالها از تاسیس مدارس علمیه در استان می‌گذرد، به دلایل مشکلات مطرح شده و با وجود پتانسیل علمی موجود، راه‌اندازی پژوهشکده نیز ممکن نشده است.

وی با اشاره به این‌که ماموریت ایشان در استان، پرداختن به امور تربیتی طلاب و پیشرفت علمی و پژوهشی مدارس بوده، افزود: متاسفانه درصد زیادی از نیرو و توان مجموعه مدیریت استان معطوف به ساخت و ساز مدرسه زینبیه و مشکلات سخت‌افزاری دیگر مدارس شده است که این مساله با مساعدت و همکاری مسئولین و برداشتن این بار از دوش کادر حوزه علمیه در راستای رسیدن به هدف و آرمان‌های حوزه، قابل حل است.

در ادامه آقای نصیرزاده مشاور مدیر حوزه علمیه گیلان در امور توسعه منابع پایدار، آقای قاسمی‌روشن، استاد و عضو شورای پژوهشی حوزه علمیه استان و خانم زاداکبری، مدير مدرسه علمیه زینبیه رشت به ارائه گزارش و بیان پاره‌ای از مشکلات مالی و سخت‌افزاری مدرسه پرداختند.

در این دیدار دکتر نوبخت پس از بازدید از پروژه نیمه‌کاره زینبیه و ضمن شنیدن نظرات مطرح شده و ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولین حوزه علمیه خواهران استان و همچنین تاکید بر هماهنگی برای دیدارهای بعدی و قول همکاری با حوزه علمیه خواهران در روزهای پایانی دولت دوازدهم، نسبت به تخصیص کمک ویژه به حوزه علمیه استان قول مساعدت داد.