در کارگاه بایسته های عفاف در فضای مجازی عنوان شد:

حجب و حیا و تقوای الهی، در همه حال و همه جا بایستی رعایت شود

شناسه خبر : 109588

1400/04/27

تعداد بازدید : 25

حجب و حیا و تقوای الهی، در همه حال و همه جا بایستی رعایت شود
کارشناس فضای مجازی در سپاه روح الله شهرستان ساوه،با بیان اینکه حجب و حیا و تقوای الهی، در همه حال و همه جا بایستی رعایت شود، گفت: تقوا، همیشه تقوا معنا می دهد و روز و شب، ایران و غیر ایران و مجازی یا واقعی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، کارگاه علمی پژوهشی «بایسته های عفاف در فضای مجازی» با حضور آقای دلیریان، استاد دانشگاه و کارشناس فضای مجازی در سپاه روح الله شهرستان ساوه، در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها این شهرستان، با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در این کارگاه آقای دلیریان به تفسیر آیات حجاب پرداخت و در ادامه، مفهوم شناسی عفاف را بیان و حجاب را نتیجه و ثمره عفاف دانست.

وی به تحلیل مبانی اخلاقی در فضای مجازی پرداخت و گفت: داشتن تقوا در همه عرصه های زندگی و همچنین در فضای مجازی موجب عاقبت به خیری و فلاح انسان ها خواهد شد.

آقای دلیریان خاطرنشان کرد: تقوای الهی و حجاب فقط به حضور و دوخته شدن چشم به اندام انسان مربوط نمی شود؛ بلکه حجب و حیا و تقوای الهی، در همه حال و همه جا و هر لحظه بایستی رعایت شود، اینکه تصور شود چون در دنیای مجازی هستیم و همه چیز هم مجازی است؛ فکری غلط و اشتباه است؛ چرا که تقوا، همیشه تقوا معنا می دهد و روز و شب، ایران و غیر ایران و مجازی یا واقعی برایش فرقی نمی کند.

https://media.hawzahnews.com/d/2021/07/13/4/1176073.jpg