در مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) سنجان:

نشست علمی با موضوع "عفاف و حجاب و زندگی پایدار" برگزار شد

شناسه خبر : 109594

1400/04/27

تعداد بازدید : 30

نشست علمی با موضوع
همزمان با هفته عفاف و حجاب، نشست علمی با موضوع "عفاف و حجاب و زندگی پایدار" توسط مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) سنجان با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با هفته عفاف و حجاب، نشست علمی با موضوع "عفاف و حجاب و زندگی پایدار" توسط مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) سنجان با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور خانم امینی، مدیر مدرسه در فضای اسکای روم برگزار شد. 

خانم امینی در این نشست، ضمن تبریک سالروز ازدواج دو گوهر نورانی و آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، به محبوب بودن پیوند خانوادگی نزد خداوند اشاره کرد و گفت: شیطان برای گمراهی انسان و هدف قرار دادن بنیان خانواده قسم خورده و با رنگ و لعاب دادن آن و فریب انسان به خصوص زنان جوان به سست کردن بنیان خانواده تکیه کرده است.

وی با اشاره به برخی برکات و فواید حجاب و عفاف در جامعه، افزود: حفظ حجاب باعث محکم شدن بنیان خانواده می‌شود؛ چراکه حجاب، امری شخصی نیست! بلکه یک ضرورت اجتماعی است. حجاب مربوط به افراد خاصی نیست، بلکه مربوط به همه اقشار جامعه می شود.

خانم امینی ادامه داد: حجاب و آثار آن را در جامعه مشهود است. شیطان برای رسیدن به هدفش که ویران کردن بنیان خانواده است، هر کاری می کند و از هر وسیله ای استفاده می کند تا همه قوای خود و لشکریانش را جمع کرده تا به هدفش برسد؛ از این رو بهترین راه برای رسیدن به هدفش، گرفتن حجاب و حیای زنان و غیرت مردان است‌.