به همت طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) ساوه صورت گرفت؛

مراسم عقد زوج جوان طلبه در جوار آستان مقدس امامزاده شاه حسین(ع) ساوه

شناسه خبر : 109603

1400/04/27

تعداد بازدید : 23

مراسم عقد زوج جوان طلبه در جوار آستان مقدس امامزاده شاه حسین(ع) ساوه
به همت طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) ساوه، مراسم عقد زوج طلبه در جوار آستان مقدس امامزاده شاه حسین(ع) و با حضور نماینده ولی فقیه در دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در ایام سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، مراسم عقد زوج جوان طلبه، در جوار آستان مقدس امامزاده شاه حسین(ع)، با حضور نماینده ولی فقیه در دانشکده علوم پزشکی ساوه  و به همت طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) ساوه، برگزارشد.

این مراسم، پس از آماده سازی فضا و چیدن سفره عقد، با حضور زوج جوان، قرائت صیغه عقد توسط عاقد صورت گرفت، سپس با اعطای هدیه به این زوج و پذیرایی از مهمانان و زیارت امامزاده عظیم الشأن، خاطره شیرینی برای این عروس و داماد رقم خورد.

طلاب جوان حرکت در مسیر ائمه اطهار(ع) و استعانت از حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را دلیل ازدواج آسان و انتخاب این روز برای آغاز زندگی مشترک عنوان کردند.

حجت الاسلام و المسلمین ودود، نماینده ولی فقیه در دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز در این مراسم گفت: ضرورتی ندارد که حتما جشن های تشریفاتی اغلب آغشته به گناه برگزار شود؛ جشن ازدواجی که در این مکان مبارک که متبرک به یاد و نام ائمه طاهرین علیهم السلام است، برگزار شد، یکی از جشن های ساده‌ای است که در عین دوری از تشریفات؛ بسیار سالم، دینی، شاد و جذاب بود.

شایان ذکر است امامزاده شاه حسین(ع)، از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است. قدمت بنای آستان مبارک شاه حسین(ع) به دوران تیموری و اوایل صفویه بر می‌گردد و حدود 850 سال قدمت داشته و در جنوب شهر ساوه، بلوار خواجه نصیر طوسی مقابل امامزاده سید بشیر(ع) قرار دارد.

مردم شهرستان ساوه نسبت به کرامات آن بزرگوار اعتقادات زیادی داشته و جهت زیارت و عبادت به حرم شریف آن حضرت مشرف می‌شوند.

https://media.hawzahnews.com/d/2021/07/17/4/1178557.jpg