مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده است

شناسه خبر : 109604

1400/04/27

تعداد بازدید : 24

حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده است
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال، با بیان اینکه بانوان نقش موثری در سلامت روانی خانواده و جامعه دارند، گفت: حیا و عفت، متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده، در آیین گرامیداشت هفته عفاف و حجاب که در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال و با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد، به تبیین مفاهیم عفاف و حجاب در اسلام پرداخت و بیان داشت: توصیه اسلام به عفاف و حجاب و رعایت هنجارهای الهی، همواره با هدف پاک‌سازی روح و روان بشریت بوده که با عدم رعایت این هنجارها، انسان در معرض آلودگی‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: طبق آموزه‌های دینی، حیا و عفت شخصیت زن را متعالی می‌کند، چرا که پوشش مناسب، همواره نگهبان زن از نگاه‌های آلوده و آسیب‌های احتمالی هست و نبودن حریم در معاشرت‌های اجتماعی و خانوادگی، گرایش به فساد و بی‌بندوباری را افزایش می‌دهد.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال، حیا و عفت را حلقه گمشده فرهنگ غرب نسبت به شخصیت زن دانست و تصریح کرد: نگاه فرهنگ غرب به زن، نگاه ابزاری هست به‌گونه‌ای‌که زنان با بی‌حجابی کالایی برای تبلیغ خواسته‌های نفسانی و پَست بشریت تبدیل شده اند، در حالی که در دین اسلام، عبودیت، عفیف‌بودن و عقلانیت، اصلی‌ترین عناصر شخصیت زن را تشکیل می‌دهد.

خانم شاهنده اذعان داشت: امروزه بحران بدحجابی و بی‌حجابی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یک‌ چالش دینی و فرهنگی با هدف آسیب‌رساندن به شخصیت متعالی زن مسلمان می‌باشد که از برنامه‌های معاندان اسلام و انقلاب برای جلوگیری از اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

مدرس حوزه علمیه خواهران، داشتن حیا و عفت را منطبق با فطرت بشریت برشمرد و اظهار داشت: حیا و عفت از امور تکوینی و فطری بشریت به‌خصوص بانوان است که مخالفت با آنها ایستادگی در برابر ارزش‌های اسلامی و اراده خالق هستی محسوب می شود.  

این مقام مسئول با بیان اینکه بانوان نقش موثری در سلامت روانی خانواده و جامعه دارند، گفت: به‌طو‌ر‌قطع حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده خواهد بود.