مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل:

سیاستمداران دنیا سیره سیاسی امام محمدباقر(ع) را الگوی خود قرار دهند

شناسه خبر : 109624

1400/04/27

تعداد بازدید : 36

سیاستمداران دنیا سیره سیاسی امام محمدباقر(ع) را الگوی خود قرار دهند
مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل با بیان اینکه امام باقر(ع) علاوه بر تلاش‌های فرهنگی و علمی، در حوزه سیاست نیز اقدامات موثری انجام دادند، گفت: سیاستمداران دنیا بایستی سیره سیاسی امام محمدباقر(ع) را الگوی خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسبت سالروز شهادت امام باقر(علیه السلام)، سیره عملی آن حضرت را حجتی بر شیعیان و پیروانشان دانست و اظهار داشت: خداشناسی، هدایت و رسیدن به مقام قرب الهی در سایه تمسک به قرآن و شاگردی در مکتب رسول خدا و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) است.

وی افزود: امام محمد باقر(علیه‌السلام) به عنوان امام معصوم از ابعاد شخصیتی مختلفی برخوردار است در علم، زهد، تقوی و فضیلت سرآمد همگان بوده و مقام علمی و اخلاقی‌شان مورد تایید دوست و دشمن است.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل ادامه داد: در زمان امام باقر(علیه‌السلام) شرایط و ظرفیت لازم برای تعلیم آموزه‌های اعتقادی و انقلاب فرهنگی وجود داشت و حضرت با تربیت شاگرد، شرکت در مناظرات علمی، تبیین عقاید اسلامی و آگاه‌سازی جامعه، نقش مهمی در احیای فرهنگ دینی ایفا کردند.

خانم جهانی با اشاره به اینکه عصر امام پنجم شیعیان، دوره ترویج و رشد فرقه‌ها و انديشه‌های گوناگون بود و حضرت در برابر هر یک از این اندیشه‌ها مواجهه‌ خاصی داشتند، تصریح کرد: نکته مشترک در همه این مواجهات، پایبندی به مبنای دین اسلام و مذهب شیعه، رعایت موازین اخلاقی و دعوت به تفکر و عقلانیت بود.

این مقام مسئول ادامه داد: امام محمد باقر(علیه‌السلام) علاوه بر تلاش‌های فرهنگی و علمی، در حوزه سیاست نیز اقدامات بسیار موثری انجام دادند که به‌طور‌قطع مطالعه و الگوگیری از سیره سیاسی آن حضرت می‌تواند سیاستمداران را از سرگردانی در عرصه سیاست نجات بخشد.