با موضوع فنون کلی مشاوره؛

کارگاه مهارت افزایی اساتید مدرسه علمیه ریحانة النبی(س) اراک برگزار شد

شناسه خبر : 109642

1400/04/27

تعداد بازدید : 26

کارگاه مهارت افزایی اساتید مدرسه علمیه ریحانة النبی(س) اراک برگزار شد
سومین جلسه کارگاه مهارت افزایی اساتید مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اراک، با موضوع "فنون کلی مشاوره" با حضور جمعی از اساتید در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، سومین جلسه کارگاه مهارت افزایی اساتید مدرسه علمیه ریحانة النبی(س) اراک با موضوع "فنون کلی مشاوره " با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی مرتضی خواه و با حضور جمعی از اساتید حوزه در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مرکزی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خواه، در این جلسه پس از تبریک ماه پرفضیلت ذی الحجه، به بیان مهارت های کلی مشاوره پرداخت و گفت: اولین مهارت مشاوره دادن، مشاوره ندادن است! تا جایی که می توان، نباید مشاوره داد، جز اینکه احراز شود که توان مشاوره دادن را داریم.

وی دومین مهارت مشاوره دادن را ارجاع مخاطب به فرد متخصص دانست و گفت: مشاوره دادن این است که نسخه خودمان را به دیگران ندهیم.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی خواه، در تبیین نکته بعدی خاطرنشان ساخت: مهارت بعدی مشاوره این است که از گوگل استفاده نکنیم! مراجعه به کتاب از اهمیت بیشتری برخوردار است. مشاوره این است که مشکلات را تک بعدی نگاه نکنیم؛ چراکه مجموعه ای از عوامل سبب می‌شود که فردی دچار مشکل شود.

وی در پایان افزود: مشاوره دادن این است که انجام یک برنامه برای مخاطب، بهتر از انجام برنامه های متعدد است و این سبب تمرکز در تربیت می شود، مشاوره این است که به عوامل جسمانی هم توجه نماییم؛ چراکه منشأ بسیاری از مشکلات خلقی، کمبود بعضی از ویتامین هاست.

https://media.hawzahnews.com/d/2021/07/18/4/1178883.jpg