رییس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران:

رکورد دانشگاه‌ها در تعداد کاربران برخط آموزشی را پشت سر گذاشتیم

شناسه خبر : 109687

1400/04/28

تعداد بازدید : 43

رکورد دانشگاه‌ها در تعداد کاربران برخط آموزشی را پشت سر گذاشتیم
رییس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران گفت: این مرکز با ثبت رکورد حضور همزمان 12هزار کاربر برخط در سیستم آموزشی رکورد دانشگاه‌ها را پشت سر گذاشته است.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران دکتر علی طائی‌زاده در جلسه مشترک مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران با معاون مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از سامانه «مدرس» به عنوان یکی از کارویژه‌های مرکز فناوری اطلاعات به منظور تامین نیاز آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران در ایام شروع کرونا یاد کرد و افزود: علاوه بر این سامانه، سامانه‌های دیگری در زمینه آموزش مجازی راه‌اندازی کرده‌ایم و بسیاری از مراکز آموزشی و فرهنگی جزو خدمات‌گیرندگان این سامانه‌ها به شمار می‌روند به گونه‌ای که می‌توان گفت مرکز مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران در آموزش مجازی به مرجعیت رسیده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز داده امین به عنوان مرکز خدمات‌دهنده و پشتیبانی‌کننده استارتاپ‌های فرهنگی و مراکز فرهنگی و حوزوی گفت: استراتژی مرکز فناوری تبدیل شدن به ابزار توانمندساز به جای ایفای نقش پشتیبان است.
رییس مرکز فناوری اطلاعات از سامانه رصد به عنوان یکی دیگر از سامانه‌های تولیدی این مرکز یاد کرد و گفت: سامانه رصد با تمرکز بر موضوعات زن و خانواده، با پایش روزانه 6 ترابایت اطلاعات منتشرشده 10 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی، خروجی‌های تحلیلی ارائه می‌کند.
با بیان اینکه این مرکز اکنون به مرحله تجمیع فرایندهای بین‌بخشی رسیده است، اضافه کرد: اکنون اطلاعات آموزش، پژوهش، اداری- مالی و ... را ترکیب می‌کنیم تا به حاکمیت بر اطلاعات فرابخشی دست یابیم.
وی با بیان اینکه برخی از سازمان‌ها با ادبیات فضای مجازی آشنا نیستند گفت: این مساله موجب تحمیل هزینه‌های فراوان و تولید پلتفرم‌های غیرکارا می‌شود.