مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

حوزویان شهر خود را از آسیب‌های دامن‌گیر خانواده‌ها نجات دهند

شناسه خبر : 109728

1400/04/29

تعداد بازدید : 48

حوزویان شهر خود را از آسیب‌های دامن‌گیر خانواده‌ها نجات دهند
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با تاکید بر اثرگذاری حوزه خواهران در ترقی و تقویت بنیان خانواده ها، گفت: حوزویان با کار تخصصی در زمینه خانواده، شهر یا استان خود را از آسیب‌های دامن‌گیر خانواده‌ها نجات دهند.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام و المسلمین عبدالمحمود جهانگیری، در وبینار عفاف و حجاب و تاثیر آن بر سلامت اجتماعی بانوان، با حضور اساتید و طلاب، ضمن اشاره به اینکه حضرت زهرا (سلام الله علیها)، علاوه بر پاسداری از حریم عفاف و حجاب، الگوی همه جهانیان هستند، بیان کرد: در این وبینار، سه مبحث اهمیت و ضرورت مسئله حجاب در عصر کنونی، توطئه دشمن برای نابودی حریم آن و اختلافات و تعدد مبانی در مورد عفاف و حجاب در بین علما و دانشمندان بررسی می شود. 
 
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان، با اشاره به اهمیت حجاب تصریح کرد: شناخت کامل موضوعات، طبق قاعده منطقی و فلسفی تضاد «تعرف الاشیاء باضدادها» که هر چیزی با ضد آن شناخته می شود، در گرو شناخت ضد و نقطه مقابل آن است.
 
وی در ادامه افزود: به عنوان نمونه برای شناخت و پی بردن به عظمت نور باید ضد آن یعنی تاریکی و ظلمت را خوب شناخت و یا برای معرفت پیدا کردن نسبت به حق، باید باطل را شناخت و این قاعده در تمامی موضوعات و مسائل جریان دارد.
 
استاد موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(سلام الله علیها) بندرعباس اذعان داشت: درباره اهمیت حجاب و عفاف و کارکردهای آن برای جامعه و تاثیرات آن در رفع آسیب های جامعه در دین اسلام تاکیدهای بسیاری شده است که دشمنان اسلام با هجوم های زیادی به دنبال حذف آن هستند. 
 
 کارشناس دین خاطرنشان کرد: دشمنان در زمان های گذشته مانند دوران رضاخان با برخورد و اقدام فیزیکی اقدام به کشف حجاب می کردند و در زمان کنونی با ابزار رسانه‌ها و فضای مجازی، هجمه و تبلیغات منفی علیه حجاب و عفاف به راه انداخته اند.
 
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری، با اشاره به ضرورت نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اضافه کرد: حجاب میراث ارزشمند شهدا در جامعه ی اسلامی است که کوتاهی در این امر ما را مدیون این شهدای گرانقدر خواهد کرد.
 
 وی اظهار داشت: بیشترین برنامه و توطئه دشمن در مسئله عفاف و حجاب، علیه خانواده است که امروز به شدت خانواده ها در معرض آسیب و از هم پاشیدگی قرار گرفته اند که اگر بنیان خانواده ها تقویت شود، مسئله عفاف و حجاب نهادینه خواهد شد. 
 
کارشناس دین بیان کرد: در کمیت و کیفیت عفاف و حجاب، تعدد مبانی و اختلاف سلایق وجود دارد که این آسیب یا باید حذف شود یا با برگزاری این گونه مباحث علمی در ارائه ی نتیجه ی آن به مردم، وحدت نظر داشته باشیم تا میان مردم اختلاف نظری نباشد.