راه اندازی پویش بین‌المللی حجاب ضامن امنیت و آرامش

شناسه خبر : 109756

1400/04/29

تعداد بازدید : 52

راه اندازی پویش بین‌المللی حجاب ضامن امنیت و آرامش
معاون فرهنگی تربیتی مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران از راه اندازی پویش بین‌المللی حجاب ضامن امنیت و آرامش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام سید محمود صانعی با بیان این که داشتن حجاب یکی از مهم ترین ارزشها در دین مبین اسلام است که به زنان اجازه می دهد با حفظ جایگاه انسانی و بُعد روحانی خود در فعالیّت های گوناگون اجتماعی نقشی کارآمد و سازنده داشته باشند، اظهار داشت: زن بدون حجاب نمی تواند آزادی، کرامت و آرامش خود را پاس بدارد و حضور او مفید و سازنده نخواهد بود.

وی افزود: ارزش و جایگاه اصلی حجاب را باید در جامعه جُست، نه در خانه و خانواده؛ زیرا در کانون گرم خانواده، حجاب جریانی کمرنگ دارد، اما هنگام حضور در اجتماع و روبه رو شدن با نامحرمان، یک زن مسلمان تأثیر بسزای حجاب را می فهمد و به جایگاه و نقش مفید یک زن محجّبه پی می برد و می تواند به رشد علمی و دینی هم برسد.

معاون فرهنگی تربیتی مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران با اشاره به این که در دین مبین اسلام، حجاب علاوه بر تجسم اخلاق و عفاف، دربردارنده کرامت زن مسلمان و نگاه‌داری او از نگاه اغیار می باشد، ادامه داد: حجـاب و حفـظ حـریم زنـان در اسلام به عنوان یکی از حقوق اساسی زنان مسلمان مطرح بوده که نـه تنهـا خـود زن بایـد آن را رعایت نماید، بلکه مردان نیز باید نسبت به حفظ این فریضـه الهی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه علاقه مندان به ارزش های انسانی و سلامت جامعه این وظیفه خطیر را بر عهده دارند که نقش حجاب در امنیت و آرامش خانواده و جامعه را با راهکارهای علمی و عملی بیش از پیش ترویج و به نمایش بگذارند.

حجت الاسلام صانعی گفت: در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تأثیرات آن در امنیت و آرامش جامعه، معاونت فرهنگی تربیتی مرکز آموزش های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران، پویش «حجاب ضامن امنیت و آرامش» را برگزار می کند.

وی «راهکارهای ترویج  و نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف»، «اثربخشی حجاب و عفاف در امنیت و آرامش جامعه»، «تاثیر حجاب و عفاف در کاهش آسیب های اجتماعی»، «چرایی بدحجابی و پیامدهای آن»، «نقش من در تبیین و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف» و «نقش حجاب و عفاف در پایداری خانواده» را از موضوعات پویش «حجاب ضامن امنیت و آرامش» عنوان کرد.

 معاون فرهنگی تربیتی مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: از تمامی مبلغان حوزه حجاب و عفاف دعوت به عمل می آید آثار خود در قالب های کلیپ و نماهنگ، پادکست، عکس نوشته و متن ادبی را به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی حداکثر تا نیمه مردادماه 1400 با هشتگ #حجاب_ ضامن_امنیت_و_آرامش را در فضای مجازی منتشر کنند.

وی بیان داشت: مبلغان حوزه حجاب و عفاف پس از انتشار مطالب خود در فضای مجازی می توانند نمونه مطلب منتشر شده را به کاربری @farhangi_pooyeshدر پیامرسان ایتا نیز ارسال کنند تا پس از بررسی، به قید قرعه به 10 نفر از برگزیدگان هدایای ارزشمندی تقدیم شود.