کاهش حضور پزشکان مهاجر مسلمان در آمریکا

شناسه خبر : 93682

1399/04/21

تعداد بازدید : 477

کاهش حضور پزشکان مهاجر مسلمان در آمریکا
جدیدترین تحقیقات در آمریکا نشان می‌دهد که پس از ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، حضور پزشکان مهاجر از کشورهای مسلمان در این کشور با کاهش مواجه بوده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر، براساس این تحقیق، تعداد پزشکان خارجی مهاجر از کشورهایی با اکثریت جمعیت مسلمان به ایالات متحده آمریكا در دوره دولت ترامپ ۱۵ درصد كاهش یافته و این امر باعث كمبود نیروی انسانی در بخش بهداشت آمریكا می‌شود.

فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی حدود یک‌چهارم پزشکان متخصص در ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. به طور کلی، شهروندان ملل با اکثریت مسلمان ۴,۵ درصد از نیروی کار پزشکان ایالات متحده را در سال ۲۰۱۹ تشکیل داده‌اند که بیشتر از کشورهای پاکستان، مصر و ایران هستند.

نتایج این تحقیق در مجله انجمن پزشکی آمریکا (American Medical Association) منتشر شده و جان بولت(John Boulet)، معاون رئیس کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی، که نظارت بر فرایند صدور مجوز این افراد را بر عهده دارد، مسئولیت نظارت بر این تحقیق را برعهده داشته است.

دلیل تقاضای ایالات متحده برای پزشکان خارجی عوامل مختلفی مانند رشد جمعیت، افزایش سن و کاهش بودجه فدرال برای آموزش پزشکان دارد. طبق گزارش سال ۲۰۱۹ انجمن کالج‌های پزشکی آمریكا، این کشور با كمبود ۱۲۲ هزار پزشك تا سال ۲۰۳۲ روبه‌رو خواهد شد. برخی از اقتصاددانان استدلال می‌كنند كه كمبود پزشكان باعث افزایش دستمزد آنها شده و این افزایش هزینه را بیماران باید متحمل شوند.