نهادینه سازی فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه از جمله مهم‌ترین وظایف مبلغان است

شناسه خبر : 94383

1399/05/08

تعداد بازدید : 232

نهادینه سازی فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه از جمله مهم‌ترین وظایف مبلغان است
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) مهرشهر کرج تلاش به منظور نهادینه سازی فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه را از جمله مهم ترین وظایف مبلغان برشمرد.

خانم انصاری در گفت‌وگو با خبرگزاری کوثر از کرج با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ مواسات و همدلی گفت: این روزها کمک‌ها و ایثارگری‌های مردم به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا شکل منسجم‌تر و نظامندتری به خود گرفته و در قالب یک رزمایش به نام مواسات و همدلی مؤمنانه صورت می‌گیرد.

وی افزود: مواسات یعنی اندوهگین شدن از مشکلات و دردهای دیگران و ابراز همدردی با آنان، به گونه ای که خود را مانند آنان ببیند و از داروها و دارایی های خود، آن مشکلات را اصلاح و دردها را درمان کند.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) مهرشهر کرج تصریح کرد: نهادینه سازی فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه از وظایف مبلغین ، مسئولین فرهنگی و مدیران عرصه جهادی می‌باشد.

وی در ادامه بیان کرد: حوزه های علمیه خواهران درپی لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری از همان آغاز طرح رزمایش همدلی و مواسات فعالیتهای خود را آغاز کردند و دوشادوش دیگر ارگانهای دولتی و مردمی به یاری مردم آسیب دیده شتافتند.

خانم انصاری با بیان اینکه مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) مهرشهر کرج از آغاز فعالیت‌ها در چندین مرحله کمک نقدی و تهیه پک های غذایی و بهداشتی در طرح مواسات وکمکهای مومنانه شرکت کردند اظهار داشت: فعالیت‌های مدرسه تنها در قالب ‌کمکهای مومنانه نبوده و شناسایی خانواده های آسیب دیده در معرض طلاق و فراهم نمودن جلسات مشاوره رایگان در محیط مدرسه جهت بهبود روابط خانوادگی ومعرفی آنها به خیرین جهت بهبود وضعیت معیشتی و رفع بیکاری آنها از دیگر فعالیتهای مدرسه به شمار می رود.

وی افزود: علاوه بر کمک‌های معیشتی مستمر، مدرسه همچنان با کمک اساتید، خیرین و طلاب جهادگر توانسته در ایام جاری به فعالیت‌های جهادی خود در خصوص تهیه و توزیع 3000 عدد ماسک، پخت غذای گرم و توزیع در بین نیازمندان مناطق محروم کرج در چندمرحله، تهیه پک های غذایی، تهیه شیرخشک برای نوزادان خانواده های بی بضاعت و کمک‌های نقدی به طلاب وخانواده های نیازمند ادامه دهد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) مهرشهرکرج در پایان خاطر نشان کرد: ان شاء الله بزودی شاهد رفع این بلای عظیمی که دامنگیر بشریت شده باشیم و چشمانمان منور به نور جمال حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداگردد.