کارشناس خانواده:

همسران تعادل روانی يكديگر را کنترل کنند

شناسه خبر : 97954

1399/08/28

تعداد بازدید : 100

همسران تعادل روانی يكديگر را کنترل کنند
مشاور موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(سلام الله عليها) بندرعباس، علت بسیاری از پرخاشگری‌ها در خانواده را احساس ناامنی دانست و افزود: همسران باید بتوانند تعادل روحی و روانی يكديگر را کنترل کنند.
به گزارش خبرگزاري كوثر از هرمزگان، خانم رقیه زنگی در زمینه راهکارهای درمان عصبانیت در همسران بیان کرد: نخستين اقدام، ریشه‌یابی خشم در فرد است؛ چرا که برخي از بیماری‌ها، کم خوابی‌، کم خونی‌، مصرف برخي از داروها، پرکاری غدد و غیره، عامل عصبانیت است.
 
استاد دانشگاه ضمن توصیه به ضرورت پررنگ کردن نقش خدا و ائمه اطهار(علیهم‌السلام) در زندگی اظهار کرد: علت بخشی از عصبانیت‌ها و ناامیدی‌ها در زندگی مشکلات اقتصادی بوده که راه‌حل آن توکل به خدا و توسل به ائمه معصومین(علیهم‌السلام) است و همسران باید این مهم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند. 
 
خانم زنگی، روابط جایگزین را از دیگر راهکارهای مقابله با عصبانیت دانست و افزود: روابط گرم و صمیمی همسران نسبت به یکدیگر از روابط جایگزین بوده و با علاقه‌، محبت و عاطفه می توان بدترین مشکلات را حل کرد. 
 
استاد حوزه، سکوت و چهره غمگین و غضب آلود را از دیگر عوامل عصبانیت خواند و گفت: خانه، محل آرامش انسان و قطعه ای از بهشت است، اما گاهی اوقات همسران با این رفتارهای خود آن را به قطعه ای از جهنم تبدیل می کنند.
 
مشاوره موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) در پایان خاطرنشان کرد: انجام واجبات دین و رعایت اصول اسلامی همسرداری از بهترین جهادها است.