مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان:

طلبگی امتداد رسالت پیامبران و ائمه الهی است

شناسه خبر : 98353

1399/09/01

تعداد بازدید : 111

طلبگی امتداد رسالت پیامبران و ائمه الهی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان طلبگی را امتداد رسالت پیامبران و ائمه الهی دانست و گفت: هدف طلبه باید در مسیر احیای سنت های فراموش شده انبیای الهی باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده در همایش برخط طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود با اشاره به ارزش خدمت خالصانه طلاب به انسانیت، گفت: کسی که طلبه می شود اراده و تصمیمش بر این است که خدمتی خاص و ویژه به انسانها داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه نهادی است که پایه گذار آن انبیاء و امامان معصوم بوده اند، گفت: اگر کسی این توفیق ورود به حوزه نصیبش شود وارد اردوگاهی می شود که بهترین جایگاه است.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان، طلبگی را امتداد به رسالت پیامبران و ائمه الهی دانست و تاکید کرد: هدف طلبه باید در مسیر احیای سنتهای فراموش شده انبیای الهی باشد، همانطور که ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) فرمودند که« من قیام نمی کنم مگر برای احیای سنت جدم و عمل بر آنچه که انبیای الهی آوردند».

وی در پایان با اشاره به مولفه های طلبگی از جمله اخلاق و تزکیه گفت: مهمترین شاخصه علمی حوزهای علمیه با سایر مراکز آموزش عالی، تزکیه طلاب است همانگونه که قرآن می فرماید که کسی رستگار است که خودش را تزکیه کرده باشد.