معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز:

كتاب و كتابخواني نقش بسزایی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه دارد

شناسه خبر : 98406

1399/08/29

تعداد بازدید : 123

كتاب و كتابخواني نقش بسزایی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه دارد
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز گفت: چنانچه مقوله كتاب و كتابخواني به صورت يك فرهنگ ثبت شود مي توان تاثير آن را بر رشد فكري و تمدني جامعه به وضوح لمس كرد .

خانم نجم الدینی در گفت‌وگو با خبرگزاری کوثر از کرج به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته كتاب و با شعار «مطالعه بيشتر، مراقبت بهتر» برنامه هاي متعددي در دست اقدام است.

وی افزود: همايش «از كتاب به سوي پژوهش و فرهنگ» با مشارکت معاونت فرهنگی استان و تهيه محتواهايي در قالب خلاصه نويسي، مقاله، ياداشت علمي و چند رسانه اي برگزار می‌شود.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز  پيرموان بزرگداشت هفته كتاب بيان داشت : چنانچه مقوله كتاب و كتابخواني به صورت يك فرهنگ ثبت شود مي توان تاثير آن را بر رشد فكري و تمدني جامعه به وضوح لمس كرد. 

وی در ادامه افزود: بايد همگي به اين جمله رهبر معظم انقلاب جامه ي عمل بپوشانيم :« به مسئله كتاب به شكل جدي تري نگاه شود وكاري كنيم كه كتابخواني يك امر رايج شود وكتاب از دست جوان ما نيفتد»

خانم نجم الدینی تصریح کرد: برنامه ديگر معاونت استان برگزاري مراسم مجازي رونمايي از بهترين كتب منتشر شده توسط طلاب و اساتيد خواهر در سال 99 است.

همچنین ایشان در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از برنامه های این هفته برگزاری کارگاههای مرجع شناسی و روش نویسندگی است.

معاون پژوهش استان البرز در پایان ضمن تشكر از زحمات صادقانه ي كتابداران مدارس علميه استان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعيت كنوني جامعه و مجازي شدن فعاليت، به حمدالله كتابداران مدارس علاوه بر فعاليت هاي سالانه ي خود بسيار پر تلاش تر و با نوآوري هاي مختلف از جمله معرفي كتب در فضاي مجازي ، برپايي نمايشگاه هاي مجازي كتاب، كارگاههاي روش مطالعه و آموزش نحوه استفاده از كتابخانه هاي ديجيتال در حال ارائه خدمات كتابداري به طلاب هستند.