معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب(س) میناب:

وظیفه طلاب نخبه در قبال حوزه، سنگین تر است

شناسه خبر : 98438

1399/09/01

تعداد بازدید : 144

وظیفه طلاب نخبه در قبال حوزه، سنگین تر است
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، وظیفه طلاب نخبه در قبال حوزه را، حفظ، ترمیم، رشد و بالندگی می‌دانند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم زهرا صالحی پور، در نشست علمی_ پژوهشی" نقش حوزه علمیه در تحقق بیانیه گام دوم" که با حضور طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(س) میناب، در بستر فضای مجازی برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نقش حوزه‌های علمیه را در تحقق گام دوم انقلاب بسیار بالا و حساس می‌دانند.
 
استاد حوزه خاطر نشان کرد: به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، حوزه‌های علمیه باید مثل یک کارخانه ی تامین‌کننده نیازهای جامعه مرتب کار کند و محصول خود را که همان محققان، مبلغان، مدرسان، مولفان و انواع قشرهای روحانی هستند، به جامعه تحویل دهند.
 
 
وی با اشاره به نقش طلاب در تحقق گام دوم انقلاب افزود: طلاب با شناخت ظرفیت‌های وجودی خود، دشمن شناسی و همچنین با مطالعه دقیق ابعاد مهم بیانیه گام دوم می توانند در ۴۰ سال دوم انقلاب نیز همچنان در عرصه موفقیت، پیشتاز باشند. 
 
 
کارشناس دینی اظهار داشت: باید از ابزار و امکانات حوزه به درستی استفاده شود به طوری که حتی ذره‌ای از امکانات حوزه‌های علمیه که عمده‌اش نیروی انسانی است، هدر نرود.
 
خانم صالحی پور با بیان اینکه هدف اصلی طلاب از ورود به حوزه، سربازی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و خدمت در این مسیر است، گفت: نباید یک ساعت درس طلبه یا استاد، بی فایده و غیر ناظر به این نیازها باشد، طلبه‌ای که در حوزه درس می‌خواند باید به منظور برآوردن یکی از حاجات و رفع یکی از نیازها حرکت کند. 
 
وی در پایان تاکید کرد: اگر طلبه، برای خدمت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به حوزه آمده، باید در تصمیم گیری نسبت به ادامه مسیر طلبگی، از اول، برنامه‌ریزی داشته و وجود سختی‌های این مسیر، نباید زمینه ساز کم‌رنگ شدن ارتباط او با امام زمان شود.