دهم بهمن ماه، آخرین فرصت آزمون حافظان قرآن کریم در سامانه سیما

رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع)، از اختصاص شهریه به طلاب حافظ خبر داد و گفت: برای شناسایی حافظان در عرصه قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، آزمون های کتبی در سامانه سیما، و شفاهی در مدیریت های استانی و مدارس منتخب برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مقیمی در گفتگویی، ضمن اعلام موافقت دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر پرداخت شهریه به طلاب حافظ،گفت:با توجه به اینکه شرط اختصاص شهریه، شرکت طلاب در آزمون‌های سالانه حفظ قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه می‌باشد، فرآیند شناسایی طلاب مشمول، در دستور کار معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران قرار گرفت.

وی در خصوص برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن تصریح کرد: این آزمون در دو مرحله کتبی، به‌صورت مجازی از دوم تا هشتم بهمن در سامانه سیما و نیز در مرحله دوم به صورت شفاهی (حضوری) برگزار می شود. آزمون حفظ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نیز در یک مرحله شفاهی توسط مدیریت‌های استانی و مدارس منتخب برگزار می گردد.

خانم مقیمی، حداقل میزان محفوظات قرآن کریم را ۵ جزء و برای نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را حداقل یک ششم از این کتابها به صورت پیوسته یا پراکنده عنوان کرد.

رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) حوزه های علمیه خواهران، از شناسایی ممتحنین و داوران مجاز مجرب و واجد شرایط کشوری که دارای مدرک در عرصه قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه از مراکز قرآنی معتبر مانند دارالقرآن، سازمان تبلیغات، اوقاف، مرکز مدیریت و ...باشند، به منظور برگزاری آزمون شفاهی توسط مدیریت‌های استانی و ارسال به ستاد جهت تایید خبر داد.

وی یادآور شد: شهریه در سال جاری صرفا؛ به طلاب جاری حضوری، اساتید و مبلغین شرکت کننده در آزمون‌های تعریف شده تعلق می گیرد و استمرار شهریه طلاب حافظ، به ابلاغیه سالانه از سوی دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و قبولی در آزمون مجدد هر سال بستگی دارد.

خانم مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: لیست برگزیدگان آزمون کتبی و نیز اطلاعات لازم جهت برگزاری آزمون شفاهی، متعاقبا اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، طلاب خواهر گرامی برای شرکت در آزمون حفظ، وارد سامانه سیما شده و با جستجوی عبارت " آزمون حفظ قرآن کریم" و بر اساس میزان محفوظات خود، در آزمون ها شرکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha