مباحثی که در کتاب "بلوغ دوم" ارائه شده، بیشتر مورد استفاده طلاب و دانشجویان فقه است

نویسنده کتاب بلوغ دوم گفت: مباحثی که در این کتاب ارائه شده، بیشتر مورد استفاده طلاب و دانشجویان فقه است

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، زهرا فیروزآبادی در آیین رونمایی از تازه‌های کتاب نشر هاجر که در سی‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد اظهار کرد: نیمی از جمعیت ما را بانوان تشکیل می‌دهند و اگر مباحث توسط خود بانوان بررسی شود، می‌توانند ملموس‌تر پرداخته و نتایج بهتری به دنبال دارد.

وی افزود: سن خاصی را برای تغییر شرایط بانوان بیان می‌کنند؛ اما تشخیص موضوع و تطبیق شرایط برای بانوان مهم است.

فیروزآبادی گفت: در صورتی که آموزش‌های صحیح در این خصوص داده شود، بسیاری از دغدغه‌های بانوان رفع می‌شود.

به گفته نویسنده کتاب «بلوغ دوم»، علاوه بر نظرات فقهای شیعی، نظرات چهار فقیه سنی نیز در این کتاب آمده و ملاک‌های صفت، موقعیت جغرافیایی و قالب زنان در این کتاب مطرح شده است.

فیروزآبادی تاکید کرد: لازم است فقها نیز از نظرات پزشکان مطلع شده و در اعلام نظرات خود لحاظ کنند. ملاک‌های اهل سنت هم بیشتر تاییدکننده نظرات پزشکان بود و صرفا سن را ملاک تغییر حالت بانوان نمی‌دانستند.

وی با تاکید به اینکه تعداد روایت‌ها در این حوزه با وجود اینکه به نیمی از جمعیت می‌پردازد، متجاوز از پنج مورد نیست، گفت: مباحثی که در کتاب "بلوغ دوم" ارائه شده، بیشتر مورد استفاده طلاب و دانشجویان فقه است.

گفتنی است کتاب‌های «زن در قرآن»، «بلوغ دوم»، «دیپلماسی قلوب»، «طعم تلخ مداد»، «شرح صدر انبیا»، «لشکر نامرئی» و «شما هم شهرساز باش» که به همت نشر هاجر منتشر شده است، در این آیین رونمایی شد.

انتهای‌پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha