شهادت شهید رئیسی برای نظام و انقلاب مایه آبرو شد

محمدلو گفت: شهادت شهید رئیسی برای نظام و انقلاب مایه آبرو شد، چرا که بعد از جنگ تحمیلی برخی مسئولین دچار دنیاگرایی شده بودند و در مردم بی اعتمادی نسبت به نظام و انقلاب ایجاد شده بود به طوری که اکثر شهدا از مردم بودند و شهید رئیسی و همراهانش با شهادتشان این بیت را عوض کردند اینبار شهدا را از اول صف چبدند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، وحیده محمدلو امروز در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت که در مدرسه علمیه الزهرا(س) خوی برگزارشد، اظهار کرد: در قرآن واژه شهید گاه به معنی شاهد و گاهی به معنی مشهود می‌آید و شاهد کسی است که خبر قاطعی را بیان می‌کند و فرموده خداوند تعالی «وَ اَشْهِدُوا اذا تبایعتم و لایضار کاتب و لاشهید» به همین معنی است.

وی ادامه داد: گاهی شهید و شاهد به معنی حاضر است؛ چنان که خداوند متعال می فرماید «مَنْ شَهِدَ مِنْکُمُ الشَّهْرَ فَلْیصُمْهُ»: یعنی و در برخی موارد به معنی حجت و راهنما می آید و آیه «لِتَکونوا شُهَداءَ عَلَی النّاسِ وَیکونَ الرَّسولُ عَلَیکُم شَهیدًا» بر این معنی دلالت دارد.

استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی تصریح کرد: بر کسی که خود را در راه خدا فدا کرده است و برای رسیدن به رضا و وصال محبوب از هستی خود، در این عالم صرف نظرکرده و از تمام لذائذ مادی دست کشیده است، «شهید» اطلاق می‌کنند.

وی افزود: بر کسی که در راه خدا جانش را از دست می‌دهد شهید گفته می‌شود، وجوه مختلفی ذکر شده که از جمله آنها وجوه زیر است: از آن جهت «شهید» را «شهید» گفته‌اند که خداوند و فرشتگان گواهی می‌دهند که او اهل بهشت است و در برخی تعابیر نیز آمده است که «شهید» را «شهید» می‌گویند برای آن که در روز قیامت از وی می‌خواهند که با پیامبر(ص) درباره اعمال و کردار امم پیشین شهادت بدهد.

وی گفت: شهید چون زنده است؛ چنان که گویی شاهد و حاضر است و می‌بیند. و برای آن که کرامتها و نعمت‌هایی را که به سبب کشته شدنش در راه خدا برایش آماده شده، می بیند. و به دلیل شهید می‌گویند که در راه گواهی دادن به حق و در راه امری که برای خداست، قیام کرده؛ به گونه‌ای که هستی خود را در آن راه از دست داده، راهنمای دیگران است.

محمدلو خاطرنشان کرد: فرشتگان هنگام کشته شدن گواهی دهند که او در راه خدا کشته شده است و در نزد او حاضرند.

وی ادامه داد: از بررسی معانی فوق برمی آید که شهید بر وزن فعیل است که گاهی به معنی فاعل و گاهی به معنی مفعول به کار می رود؛ از این جهت «مشهود» است که خداوند و فرشتگان به خلوص نیت و پاکی او شهادت می‌دهند، و به این مناسبت شاهد و شهید کسی است که حاضر است و کرامتها و الطاف بی پایان خداوندی را برای خودش مشاهده می‌کند و به قیام خود مردم را راهنمایی کرده و بر حق و حقیقت گواهی داده است و در راه تحقق آن استقامت ورزیده تا کشته شده است.

استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی افزود: شهادت مزد تلاش خالصانه آقای رئیسی در طول این سالها بود و یکی از وظایف ما جهاد تبیین است که بتوانیم خدمات وی را رسانه‌ای کنیم و به دیگران نشان دهیم تا در ایجاد امید در مردم نقش آفرین باشیم.

وی اضافه کرد: بادت و بندگی؛ ارتباط با اهل بیت؛ خلوص؛ صداقت؛ ولایت‌مداری؛ مردم‌داری، دلسوزی نسبت به مردم؛ پرکاری و سخت کوشی؛ ساده زیستی، توجه به بیت‌المال و بها دادن به جوانان از خصوصیات اخلاقی‌ و رفتاری شهید رئیسی بود و در دولت مردمی وی بسیاری از گره‌ها باز شد، ساده‌ترین‌ها که دیده می‌شد افزایش یارانه‌ها و حقوق کارمندان و کارگران، حقوق سربازان، بازگشت کارخانه‌ها به ریل تولید و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و افزایش حقوق‌ها بود.

محمدلو خاطرنشان کرد: در دلوت رئیسی دیپلماسی عزت و اقتدار را شاهد هستیم وی اقتصاد را به به برجام گره نزد و در دولت او ارتباط با کشورهای مختلف بیشتر از همه انجام شد و درباره فضای مجازی و نحوه شهادت ایشان هم نباید به شایعات فضای مجازی در مورد نقشه اسرائیل در این قضیه بها داد چرا که این شایعات بی جهت دشمن را بزرگ می‌کند در حالی که دشمن بعد از عملیات وعده صادق هرگز قدرت مقابله به مثل نداشتند و ندارند.

وی ادامه داد: شهید رئیسی در عین پرتلاش بودن مظلوم بود و اینکه با وجود اینکه سطح ۴ حوزه و دکترای فقه و حقوق داشتند و شرط حضور در برخی مناصب و مسئولیت‌هایی که او حضور داشتند اجتهاد بود و شهید رئیسی اجتهاد داشتند اما در مناظرات انتخاباتی ناجوانمردانه به او تهمت شش کلاس سواد زدند و همین اتهام هم بعدها بر سر زبان مردم افتاد و اما آقای رئیسی با وجود ناراحتی فقط گفتن که مدارک سواد علمی‌شأن در سایت آموزش عالی موجود است.

استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی تاکید کرد: شهادت شهید رئیسی برای نظام و انقلاب مایه آبرو شد، چرا که بعد از جنگ تحمیلی برخی مسئولین دچار دنیاگرایی شده بودند و در مردم بی‌اعتمادی نسبت به نظام و انقلاب ایجاد شده بود به طوری که اکثر شهدا از مردم بودند و شهید رئیسی و همراهانش با شهادتشان این بیت را عوض کردند اینبار شهدا را از اول صف چبدند.

وی گفت: شهادت در حین خدمت در یکی از سخت‌ترین و دور افتاده‌ترین مکان نشان از عملکرد جهادی ایشان بود و مردم این خدما را فراموش نخواهند کرد.

انتهای‌پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha